Pranie dywanów

Oprócz czyszczenia antyalergicznego na sucho w naszej ofercie posiadamy usługę prania dywanów i wykładzin metodą suchej piany z użyciem antyalergicznych środków  firmy MasterBlend.

 

Stosujemy sześcio etapową metodę prania dywanów i wykładzin:

 

1)    Bezpyłowe czyszczenie na sucho.

 

Praktycznie 80% zabrudzeń występujących w wykładzinach jest nierozpuszczalna.
Jedynym sposobem usunięcia tych zabrudzen jest odkurza­nie na sucho, które powinno stanowić  element codziennej pielęgnacji wykła­dziny, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający pranie. Dzięki maszynom, które stosujemy jesteśmy bezkonkurencyjni jeśli chodzi o dogłębne, bezpyłowe usuwanie zabrudzeń nierozpuszczalnych. Dużym błędem jest uznanie, że wystarczy zwykły odkurzać, ponieważ brud zostanie zaprany w głąb wykladziny i  na pewno nie zostanie odessany w trakcie czyszczenia.

 

2)     Rozpuszczenie zanieczyszczen.

 

Po usunięciu na sucho zabrudzeń nierozpuszczalnych należy doprowadzić do rozpusz­czenia brudu, który pozostał na wykładzinie. Ten wstępny etap, jakim jest rozpuszczenie brudu, decyduje o skuteczności czyszczenia. Celem rozpuszczania brudu jest oddzielenie go od włókna wykładziny. Stosujemy naturalny, antyalergiczny, o łagodnym Ph presprey dostosowany do materiału z jakiego wykonane jest poszycie wykładziny.

 

3)    Usunięcie zabrudzeń.

 

Po rozpuszczeniu brudu usuwamy go z wykładziny  metodą szamponowania lub ekstrakcji

Szamponowanie. Polega na nałożeniu na powierzcznię czyszczoną tzw. suchej piany która zawiera tylko 30% wody a następnie  zebraniej jej za pomocą turbo szczotki. Pozostała część brudu zostaje usunię­ta po całkowitym wyschnięciu wykładziny i krystalizacji szamponu, poprzez dokładne odkurzanie na sucho. Zaletą tej metody jest bardzo krótki czas schnięcia wykładziny

 • Ekstrakcja. Brud jest wypłukiwany z wykładziny ekstraktorem, czyli urządzeniem natryskowo-ssącym. Ta metoda zapewnia skuteczne usunięcie uporczywego brudu zalegającego w dywanie lub wykładzinie

 

4)     Odplamianie

 

Jeśli powierzchnia wykladziny pozostaje miejscowo zbrudzona w postaci plam, stosujemy naturalny odplamiacz w celu ich wywabienia.

 

 5)    Suszenie

 

Zalecamy, aby w miarę możliwości wykładzina po czyszczeniu nie była eksploato­wana do momentu całkowitego wyschnięcia. Jest to podyktowane dużą wrażliwością wykładziny na ponowne zabrudzanie czy też deformację runa, w czasie gdy wykładzina jest wilgotna. Metoda suchej piany sprawia że wykładzina schnie bardzo szybko. W pomieszczeniu należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, usuwanie wilgot­nego powietrza, w celu przyspieszenia odparowywania wilgoci. Największy wpływ na szybkość suszenia ma wilgotność powietrza. Wszystkie prane dywany suszymy w suszari z odpowiednia wentylacją gdzie temperatura i wilgoć są stale kontrolowane.

Na życzenie klienta impregnujemy wyczyszczoną powierzchnię w celu jej zabezpieczenia i przedłużenia jej żywotności.

 

 6) Ponowne odkurzanie na sucho

 

Po wyschnięciu wykładziny ponownie odkurzamy na sucho aby usunąć zabrudzenia pozostałe po całkowitej krystalizacji szamponu

 

Pracujemy wyłacznie w systemie antyalergicznym pranie i odplamianie wykonujemy tylko naturalnymi i ekologicznymi środkami bez użycia chemii.

Jest to system w pełni bezpieczny dla dzieci, zwierząt i roslin i szczególnie polecany osobom wrażliwym na środki chemiczne.