Technologia i produkty

Technologia

Nasz  atut to maszyny, którymi wykonujemy usługi. Pionowe urządzenia czyszczące Kirby - najlepsze maszyny w swojej klasie.

 

Technologia chroniona jedenastoma patentami w samych Stanach Zjednoczonych. Dwunastobiegowy silnik maszyny posiada konstrukcję która uzyskuje maksymalnie silny przepływ powietrza 50 l/s. Dzięki dużej sile ssącej (moc turbiny to 16.5 tys. obr/min) i systemie wibracji jaki wytwarza turbo szczotka, urządzenie usuwa kurz, piach, roztocza, ich odchody, pleśń, bakterie i zarodniki wirusów oraz wszelkie najmniejsze mikroorganizmy z dywanów i wykładzin i działa aż do 45 cm w głąb materaca.

 

Pionowa regulacja turbo szczotki  pozwala na ustawieni jej w zależności od długości włókien czyszczonej powierzchni. Urządzenie posiada silnik, który jest  hermetycznie oddzielony i chłodzony za pomocą osobnego wentylatora, dlatego brud i kurz nigdy się na nim nie osadza i przechodzi wokół silnika. Dlatego kurz raz  wchłonięty do worka filtracyjnego nigdy się z niego nie wydostaje. Kurz  zatrzymywany jest przez torbę Mini Em-Tor - i worek filtracyjny. Dzięki systemowi filtracji  Micron Magic HEPA 11 osiągamy 99,97 % skuteczności w wychwytywaniu cząsteczek i mikroorganizmów wielkości 0,3 mikrona. System ten został stworzony z myślą o alergikach i astmatykach i składa się z ośmiu warstw filtracyjnych (filtry Hepa i elektrostatyczne), dlatego osiąga prawie 100% skuteczności w eliminowaniu alergenów. Posiada niezależny certyfikat skuteczności nadany przez  instytut (SLG German Laboratories)

 

Dowodem na tak skuteczny system filtracji jest przyznana urządzeniom Kirby aprobata Instytutu CRI (Carpet and Rug Institute) Istytut Dywanów i Wykładzin – w zakresie testowania jakości powietrza we wnętrzach „Zielona Etykieta”. Program ten sprawdza zdolność urządzenia do usuwania zabrudzeń, zatrzymywania  zabrudzeń w worku filtracyjnym oraz w samym urządzeniu.  Kiedy czyścimy nie wydmuchujemy drobnych cząstek z powrotm do pomieszczenia.

 

Kolejną atutem jest metoda prania, jaką stosujemy. Piorąc dywany nie przemaczamy czyszczonej powierzchni, nie używamy wysoce zasadowej bądż  kwaśnej chemii, która stosowana nieumiejętnie pozbawia powierzchnię swojej apertury rozpuszcza polimery fabrycznie nakładane na powierzchnię w celu jej zabezpieczenia i wydłużenia okresu użytkowania

 

Jest to bezpieczna metoda prania dywanów na drewnianych parkietach i panelach podłogowych. Metoda ta polega na „szamponowaniu” powierzchnii. Jest to system prania, który odbywa się za pomocą piany w której jest tylko 30% wody, dzięki czemu prana tkanina nie jest namoczona nie traci swojej apertury nie filcuję się  materiał jest tylko  wilgotny i  schnie w bardzo krótkim czasie. Do wytworzenia piany używamy szamponów antyalergicznych, produkowanych z naturalnych ekstraktów, całkowicie biodegradowalnych,  posiadających  atesty.

- przeczytaj więcej o roztoczach kurzu domowego

 

Produkty

Używamy tylko naturalnych produktów amerykańskiej firmy Master Blend. Środki czyszczące  wyprodukowane z ekstraktów roślin i owoców.

 

Wszystkie środki charakteryzują się tym że:

• nie zawierają sztucznych barwników

• nie zawierają EDTA( kwas wersetowy) i NTA(kwasnitrylotrioctowy). Składają się ze składników ulegających biodegradacji w wysokim stopniu, między innymi ze środków powierzchniowo czynnych złożonych z krótkich łańcuchów

• nie zawierają fosfatów – dzięki czemu nie przyczyniają się do nadmiernego rozrostu glonów ( eutrofizacji)

• stopień biodegradacji składników przewyższa obowiązujące obecnie normy

• mają łagodne PH

• nie zawierają pestycydów, środków owadobójczych

• nie zawierają żadnych syntetycznych środków zapachowych, np. limonenu popularnego w tzw. green cleaning

• posiadają atest Amerykańskiego Instytutu Dywanów i Wykładzin, a także podlegają Kalifornijskiej Agencji Ochrony Środowiska w zakresie klasyfikacji substancji użytych do produkcji.

• Posiadają certyfikat Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska i Międzynarodowej organizacji The Woolsafe Organization

• Wszystkie produkty zostały przebadane w ITB Lenaxa Laboratory w Kanzas i Auckland University School of Medicne pod kontem skuteczności ich działania

 

Certyfikat organizacji Woolsafe przyznawany jest konkretnemu środkowi i potwierdza, że można go bezpiecznie używać na włóknie wełnianym.

 

Produkty nie zawierają  pestycydów i środków roztoczobójczych. Aktywny składnik ( nazwa i skład chroniony przez producenta) pozyskany z ekstraktu roślinnego sprawia,  że organizm nie rozpoznaje alergenów i nie aktywuje reakcji alergicznej w organizmie człowieka.

 

Badania przeprowadzone w ITB Laboratory Lenaxa w Kansas City i Auckland Univerity wykazały że po zastosowaniu środków antyalergicznych, alergeny Der p 1 i Der f 1 (roztocza kurzu) oraz Fel d 1 (kot) i Can f 1 (pies), ich działanie na organizm zostaje zredukowane w proporcji 1000 do 100 redukcja o 90%. Alergeny ulegają denaturacji i nie wywołują reakcji alergicznej  w organizmi. Osoby, które zastosowały system czyszczenia antyalergicznego twierdzą, że znacząca poprawa następuje już w pierwszych trzech dniach po zastosowaniu  produktów.

 

Richard Thorogood mikrobiolog z Auckland Universyty School of  Medicine na sympozjum poświeconym badaniom nad zastosowaniem czyszczenia antyalergicznego z zastosowaniem produktów firmy  MasterBlend  powiedział: „system czyszczenia antyalergicznego w jasny sposób ukazuje, że ma potencjał do redukcji wpływu alergenów pochodnych roztoczom kurzu domowego  a także odzwierzecych i może stanowić celowe działanie prowadzące do ograniczenia symptomów alergicznych  jak również zapobiegać eksponowaniu osób  na  działanie alergenów”.

 

Obecnie firma Clean-bi pracuje nad przebadaniem dwóch środków firmy MasterBlend w Centrum Alergologii w Łodzi  aby potwierdzić skuteczność  i uwiarygodnić ich działanie dla osób uczulonych na roztocza kurzu na  rynku polskim.